Medycyna estetyczna

 

Botox – zastosowanie botuliny

 Zabieg polega na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co wywołuje rozluźnienie mięśni i wygładzenie znajdującej się nad nimi skóry. Toksyna botulinowa działa miejscowo,ale ponieważ włókno nerwowe ma zdolność torzenia nowych połączeń, efekt terapeutyczny maleje i zanika po upływie ok. 4-6 mies. Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy, nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.

Najczęstsze wskazania w dermatologii estetycznej to wygładzanie zmarszczek:

  • między brwiami (tzw.zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła)

  • poprzecznych czoła

  • wokół oczu (kurze łapki)

Zmarszczki całkowicie lub częściowo zanikają, wyraz twarzy staje się łagodniejszy. Zabieg wykonujemy w taki sposób, aby zachować naturalny wygląd i mimikę. W wyniku zabiegu często możemy zlikwidować „smutny wyraz twarzy” Unikamy powstania maskowatego wyglądu twarzy dobierając odpowiednio dawkę Botox/Azzalure. Odczucia bólowe związane z podawaniem botuliny są indywidualne, praktycznie można uznać zabieg za niebolesny. Zabieg trwa kilkanaście minut, nie pozostawia widocznych śladów. W wyjątkowych przypadkach może pojawić się w miejscu wstrzyknięcia niewielki siniak, który znika po kilku dniach.Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • okres ciąży i laktacji ze względu na brak doświadczeń u tej grupy pacjentów

  • miastenia gravis i zespół Lamberta Eatona ( schorzenia neurologiczne)

  • alergia na albuminę ludzką,

  • stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów , spektynomycyny, cyklosporyny linkomycyny, tetracykliny, polimyksyny

 

 

Powiększanie ust

 Jeśli uskarżasz sie na zbyt małe lub zbyt wąskie usta to zabieg dla Ciebie.

Pełniejsze i podkreślone usta
Kwas hialuronowy stanowi naturalny sposób podkreślenia Twoich ust, dodając im pożądanej objętości i kształtu. Twoje usta przyciągają wzrok i stanowią centrum uwagi. Może stworzyć pełniejsze usta, podkreślić kontur ust, podkreślić naturalnie wyglądający łuk Kupidyna.
Poniżej przedstawiamy listę możliwości, jakie oferuje Tobie kwas hialuronowy:
• Nadanie pełnej objętości ustom
• Zaznaczenie konturu ust
• Unoszenie kącików ust
• Redukowanie linii palacza wokół ust

 

Korzyści zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego
Rezultaty zabiegów są długotrwale, lecz nie permanentne. Dają tym samym wolność wyboru utrzymania lub zmiany osiągniętego efektu. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez 8-18 miesięcy. W celu podtrzymania efektu uzyskanego w okolicy ust, wskazane jest powtórzenie zabiegu po upływie 6 miesięcy.

Skuteczność i bezpieczeństwo produktów zostało potwierdzone w ponad 75 światowych badaniach klinicznych przeprowadzonych zgodnie z Evidence Based Medicine (Medycyna Oparta na Faktach).

 

 

Wolumetryczny lifting twarzy

 przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn,których twarz utraciła młodzieńczy wygląd a skóra twarzy napięcie.

Preparat Restylane SubQ służy przede wszystkim do wypełniania policzków, podbródka oraz do przywracania harmonijnych rysów twarzy.

Restylane SubQ jest rodzajem liftingu wolumetrycznego,ponieważ dzięki przywróceniu utraconej podpory dla tkanek miękkich twarzy poprawia napięcie skóry twarzy, unosi dolne części policzków, uwydatnia górne części policzków, poprawia zarys i kontur twarzy.

Restylane SubQ dedykowany jest:

• do uwydatniania policzków

• do uwydatniania podbródka

• do unoszenia opadających policzków

• do konturowania zarysu żuchwy

• do wyrównywania ubytków objętości twarzy
Skuteczność preparatu została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi. NASHATM (Non-Animal, Stabilized, Hialuronic Acid) to unikalna technologia produkcji stabilizowanego kwasu hialuronowego, która została stworzona i opatentowana przez firmę Q-MED.

  

Miękki lifting twarzy (nici hialuronowe)

 Nici hialuronowe to nowatorski sposób modelowania twarzy z wykorzystaniem w pełni bezpiecznego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy dzięki swoim unikalnym właściwością zatrzymuje wodę w naskórku nawilżając ja na długi czas. Zabieg ten przywraca jędrność, napięcie i elastyczność skóry.

Nici hialuronowe jest to opatentowana w 2008 r. technika w dermatologii estetycznej. Polega ona na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry.

Pomysł powstał w oparciu o zabieg wprowadzania w skórę nici złota. Taki zabieg miały wykonany m. in. takie gwiazdy Hollywoodu jak Isabelle Adjani czy Catherine Deneuve. Spowodował on efekt zbliżony do liftingu. Złoto jest jednak substancją obcą dla skóry , stąd konieczność znalezienia substancji bezpiecznej i pielęgnującej.

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek dzięki zdolności wiązania wody jest określany jako magazyn wody w skórze. Jest też niezbędnym jej składnikiem. Codziennie następuje rozpad i tworzenie nowego kwasu hialuronowego w skórze. Jednak w miarę upływu lat umiejętność tworzenia nowego kwasu hialuronowego zanika, co jest przyczyną powstawania licznych zmarszczek oraz utraty jędrności skóry i jej odwodnienia.

 

 

HYDROBALANCE – odmładza i rewitalizuje skórę.

 Produkty HYDROBALANCE – linia Restylane Vital reprezentują nową klasę preparatów stabilizowanego kwasu hialuronowego technologii NASHA. Produkty te są dedykowane odbudowie i rewitalizacji skóry całego ciała, szczególnie skóry twarzy, dekoltu oraz dłoni. Zabiegi HYDROBALANCE w naturalny sposób nawilżają i rozświetlają skórę, co sprawia, że pacjenci wyglądają na tyle lat na ile się czują.

Linia RESTYLANE VITAL to łagodny żel przeznaczony do rewitalizacji dojrzałej skóry z wyraźnymi oznakami fotouszkodzenia. Do osiągnięcia optymalnego długotrwałego efektu zaleca się 3 zabiegi w odstępach 4-tygodniowych. Aby podtrzymać efekt, cykl zabiegów należy powtarzać co 6 miesięcy. Protokół zabiegów należy od kondycji skóry i może być indywidualnie dopasowany do do potrzeb pacjenta.

 

Cosmelan

COSMELAN to obecnie najskuteczniejsza na rynku kuracja de pigmentująca. Zawiera substancje rozjaśniające o niemalże natychmiastowym działaniu. Ten nowoczesny zabieg stosowany jest w gabinetach medycyny estetycznej już od wielu lat. Jego formuła została opracowana podczas kilkuletnich badań z zakresu hiperpigmentacji, prowadzonych przez laboratorium Mezoestetic. Cosmelan umożliwia pozbycie się przebarwień w niezwykle krótkim okresie czasu – poniżej dwudziestu dni. Optymalny efekt uzyskiwany jest po miesiącu. Lekarz dostosowuje zabieg indywidualnie do fenotypu skóry i potrzeb pacjenta.

 

 

 

Lipoliza

Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu pod nazwą Fosfatydylocholina. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą cienkich specjalnych igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek powodując rozerwanie błony komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteidami jest transportowany do wątroby gdzie tłuszcze są rozkładane a następnie zostają wydalone z organizmu.

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny pozostaje jedynie niewielki ślad po wkłuciu igłą. Miejsce wstrzyknięcia powinno się rozmasować co sprawi, że preparat rozmieści się równomiernie po okolicy nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Na okolicę wstrzyknięcia preparatu należy przyłożyć zimny kompres (lód, schłodzony gel) pozwoli to na znaczne wyeliminowanie zaczerwienienia, bólu oraz obrzęku tkanki. Pacjent po zabiegu może wrócić do domu. Czas trwania zabiegu waha się zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Liczba zaś zabiegów zależy przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. Zabieg lipolizy powinien być powtarzany w odstępach od 3 do 6 tygodni minimum dwa do czterech razy.

Po każdym zabiegu efekt zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej można zaobserwować po 3 tygodniach od wykonania zabiegu. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Zabieg lipolizy najlepiej wykonywać etapowo, ponieważ z jednej strony nie można podać zbyt dużej dawki leku a z drugiej strony po każdym etapie wstrzyknięcia preparatu widoczna jest redukcja tkanki tłuszczowej co pozwoli na ustalenie następnej dawki. Ponad 80% pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący rezultat po 2-3 zabiegach ale jak w przypadku innych zabiegów z medycyny estetycznej pacjent nie może mieć zagwarantowanego pełnego sukcesu.
Przeciwwskazania
• ciąża i karmienie piersią,
• cukrzyca,
• choroby nerek i wątroby,
• zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
• duża otyłość.

 

 

Regeneris

 

czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera osocze i czynniki wzrostu własnej krwi,które wpływają na regenerację skóry. Skóra poddana temu zabiegowi staje sie wyraźnie gładka, jędrna i wyraźnie młodsza.

Regeneris to produkt w 100% biokompatybilny, a regeneracja skóry mozliwa jest dzięki Autologicznej Odnowie Komórkowej, czyli regeneracji komórek skóry.

 

 

Skleroterapia

 Bezoperacyjna metoda usuwania żylaków i naczynek kończyn dolnych

Skleroterapia ma zastosowanie zarówno w leczeniu teleangiektazji czyli tak zwanych pajączków żylnych, jak i niewydolności obejmującej duże odcinki pni żylnych i z powodzeniem konkuruje z technikami chirurgicznymi.

Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Natychmiast po nastrzykiwaniu zakładany jest opatrunek uciskowy. Dzięki temu ściany żyły zbliżają się do siebie. Utrzymanie ucisku przez dłuższy okres sprzyja unieruchomieniu przyściennej skrzepliny obficie przerastanej włóknikiem. Zabezpiecza to przed powikłaniami oraz zwiększa szanse powodzenia zabiegu. Dalszy proces gojenia doprowadza do całkowitego zarośnięcia światła żyły i do jej zwłóknienia. Zmiany poddawane zabiegom przestają być widoczne. Prawidłowe krążenie odbywa się poprzez głębiej położone, zdrowe naczynia żylne. Czas gojenia zależy od średnicy żyły, stopnia zaawansowania żylaków oraz indywidualnych właściwości organizmu i wynosi: w przypadku naczynek- około 4 tygodnie, w przypadku żył o dużym przekroju- od około 4 do 6 miesięcy.

Zabieg skleroterapii składa się z kilku lub kilkunastu wstrzyknięć leku do zmienionych naczyń żylnych, a następnie założenia uciskowej pończochy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Trwa około 30 minut. Kolejne nastrzyknięcia na tej samej kończynie mogą być wykonane najwcześniej po 2 tygodniach. Zabiegi nie muszą być łączone w serie. Mogą być wykonywane w dowolnych odstępach czasu, nawet rocznych i dłuższych. W tym czasie wskazane jest używanie codziennie wyrobów uciskowych utrzymujących prawidłowy przepływ żylny i zapobiegających powstawaniu nowych zmian

 CENNIK

 

botox (1okolica) …………………………………………………………………………………….- 400zł.

wypełnianie kwasem hialuronowym 1ml …………………………………………………- 850zł.

powiekszanie ust…………………………………………………………………………………..- 1000zł.

wolumetryczny lifting twarzy…………………………………………………………………- 1400zł.

miękki lifting twarzy (nici hialuronowe) …………………………………………………- 1400zł.

hydrobalance – 1ml/2ml ……………………………………………………………………- 500/900zł.

korekcja kształtu nosa……………………………………………………………………………. – 800zł.

cosmelan – usuwanie plam i przebarwień………………………………………………….- 1300zł.

lipoliza…………………………………………………………………………………………….- 500-800zł.

regeneris………………………………………………………………………………………..- 800-1200zł.

skleroterapia…………………………………………………………………………………..- 300- 500zł.

nadpotliwość- Botox ……………………………………………………………………- 1200-1500zł.

 

 

Dokładna cena zabiegu ustalona jest z lekarzem po konsultacji z lekarzem